In het weekend van 5 t/m 7 mei staat de zevende European Tour en de tweede editie van de Belgian Darts Open op het programma in Wieze. Vorig jaar won Dave Chisnall het toernooi door Andrew Gilding met 8-6 te verslaan in de finale.
Het deelnemersveld van de Euro Tour bestaat uit 16 geplaatste spelers, 24 Tourkaarthouders Qualifiers, 2 Non-tourkaarthouders Qualifiers, 2 hoogst gerankte spelers uit België, 2 Host Nation Qualifiers, 1 Oost-Europese Qualifier en 1 Nordic & Baltic Qualifier. De 16 geplaatste spelers zijn:
1: Luke Humphries
2: Dave Chisnall
3: Michael van Gerwen
4: Damon Heta
5: Dirk van Duijvenbode
6: Rob Cross
7: Michael Smith
8: Nathan Aspinall
9: Danny Noppert
10: Peter Wright
11: Ryan Searle
12: Joe Cullen
13: Jonny Clayton
14: Martin Schindler
15: Josh Rock
16: Andrew Gilding
De 24 Tourkaarthouders Qualifiers zijn: Krzysztof Ratajski, Bradley Brooks, Jose de Sousa, Jeff Smith, Cameron Menzies, Gabriel Clemens, Daryl Gurney, Ricky Evans, Jermaine Wattimena, Ross Smith, Gary Anderson, Robert Owen, Dylan Slevin, Graham Usher, Richard Veenstra, James Wade, Keane Barry, Ian White, Damian Mol, Callan Rydz, Raymond van Barneveld, Chris Dobey, Matt Campbell, Martijn Kleermaker en Ted Evetts.
De 2 Non-tourkaarthouders Qualifiers zijn: Stefan Bellmont en Sven Hilling.
De 2 hoogst gerankte Belgische spelers zijn: Dimitri van den Bergh en Kim Huybrechts.
De 2 Host Nation Qualifiers zijn: Francois Schweyen en Andy Baetens.
De Oost-Europe Qualifier is: Dalibor Smolik.
De Nordic & Baltic Qualifier is: Dennis Nilsson.
Programma:
Vrijdagmiddag 5 mei: 8x Eerste ronde
Vrijdagavond 5 mei: 8x Eerste ronde
Zaterdagmiddag 6 mei: 8x Tweede ronde
Zaterdagavond 6 mei: 8x Tweede ronde
Zondagmiddag 7 mei: Derde ronde
Zondagavond 7 mei: Kwartfinales, halve finales en de finale
Format:
Eerste ronde: Best of 11 legs
Tweede ronde: Best of 11 legs
Derde ronde: Best of 11 legs
Kwartfinales: Best of 11 legs
Halve finales: Best of 13 legs
Finale: Best of 15 legs
Prijzengeld:
Eerste ronde: £1,250
Tweede ronde: £2,500
Derde ronde: £4,000
Kwartfinales: £6,000
Halve finales: £8,500
Runner-up: £12,000
Winnaar: £30,000
Totaal: £175,000
Bekijk hieronder de wedstrijden.
Eerste | Ronde | Uitslag |
---|---|---|
Bradley Brooks | Richard Veenstra | 6-3 |
Jermaine Wattimena | Andy Baetens | 3-6 |
Martijn Kleermaker | Ross Smith | 6-4 |
Dennis Nilsson | Ted Evetts | 2-6 |
Jeff Smith | Damian Mol | 5-6 |
Sven Hilling | Keane Barry | 1-6 |
James Wade | Raymond van Barneveld | 3-6 |
Callan Rydz | Matt Campbell | 3-6 |
Kim Huybrechts | Ricky Evans | 0-6 |
Dalibor Smolik | Chris Dobey | 3-6 |
Dimitri van den Bergh | Ian White | 6-1 |
Gabriel Clemens | Graham Usher | 6-0 |
Francois Schweyen | Jose de Sousa | 3-6 |
Daryl Gurney | Dylan Slevin | 6-4 |
Robert Owen | Stefan Bellmont | 4-6 |
Gary Anderson | Krzysztof Ratajski | 6-1 |
Tweede | Ronde | Uitslag |
---|---|---|
Luke Humphries (1) | Bradley Brooks | 6-5 |
Andrew Gilding (16) | Andy Baetens | 2-6 |
Nathan Aspinall (8) | Martijn Kleermaker | 6-1 |
Danny Noppert (9) | Ted Evetts | 6-4 |
Damon Heta (4) | Damian Mol | 6-3 |
Jonny Clayton (13) | Keane Barry | 6-3 |
Dirk van Duijvenbode (5) | Raymond van Barneveld | 6-3 |
Joe Cullen (12) | Matt Campbell | 3-6 |
Dave Chisnall (2) | Ricky Evans | 6-2 |
Josh Rock (15) | Chris Dobey | 6-2 |
Michael Smith (7) | Dimitri van den Bergh | 6-2 |
Peter Wright (10) | Gabriel Clemens | 5-6 |
Michael van Gerwen (3) | Jose de Sousa | 6-5 |
Martin Schindler (14) | Daryl Gurney | 6-1 |
Rob Cross (6) | Stefan Bellmont | 6-4 |
Ryan Searle (11) | Gary Anderson | 2-6 |
Derde | Ronde | Uitslag |
---|---|---|
Luke Humphries (1) | Andy Baetens | 6-5 |
Nathan Aspinall (8) | Danny Noppert (9) | 6-4 |
Damon Heta (4) | Jonny Clayton (13) | 3-6 |
Dirk van Duijvenbode (5) | Matt Campbell | 6-3 |
Dave Chisnall (2) | Josh Rock (15) | 4-6 |
Michael Smith (7) | Gabriel Clemens | 6-4 |
Michael van Gerwen (3) | Martin Schindler (14) | 6-5 |
Rob Cross (6) | Gary Anderson | 2-6 |
Kwartfinales | Uitslag | |
---|---|---|
Luke Humphries (1) | Nathan Aspinall (8) | 6-2 |
Jonny Clayton (13) | Dirk van Duijvenbode (5) | 4-6 |
Josh Rock (15) | Michael Smith (7) | 6-1 |
Michael van Gerwen (3) | Gary Anderson | 6-1 |
Halve | Finales | Uitslag |
---|---|---|
Luke Humphries (1) | Dirk van Duijvenbode (5) | 7-6 |
Josh Rock (15) | Michael van Gerwen (3) | 3-7 |
FINALE | FINALE | Uitslag |
---|---|---|
Luke Humphries (1) | Michael van Gerwen (3) | 6-8 |