In het weekend van 12 t/m 14 mei staat de achtste European Tour op het programma in Praag, de Czech Darts Open. Vorig jaar won Luke Humphries het toernooi door Rob Cross met 8-5 te verslaan in de finale.
Het deelnemersveld van de Euro Tour bestaat uit 16 geplaatste spelers, 24 Tourkaarthouders Qualifiers, 2 Non-tourkaarthouders Qualifiers, 2 hoogst gerankte spelers uit Tsjechië, 2 Host Nation Qualifiers, 1 Oost-Europese Qualifier en 1 Nordic & Baltic Qualifier. De 16 geplaatste spelers zijn:
1: Luke Humphries
2: Dave Chisnall
3: Michael van Gerwen
4: Damon Heta
5: Dirk van Duijvenbode
6: Rob Cross
7: Nathan Aspinall
8: Danny Noppert
9: Peter Wright
10: Ryan Searle
11: Joe Cullen
12: Jonny Clayton
13: Martin Schindler
14: Josh Rock
15: Andrew Gilding
16: Dimitri van den Bergh
De 24 Tourkaarthouders Qualifiers zijn: Darius Labanauskas, Kim Huybrechts, Jose de Sousa, Martin Lukeman, Steve Beaton, Stephen Bunting, Martijn Kleermaker, Bradley Brooks, Dylan Slevin, Ross Smith, Matt Campbell, Madars Razma, Brendan Dolan, Ian White, Mario Vandenbogaerde, Jamie Hughes, Richard Veenstra, Mike De Decker, Geert Nentjes, Vincent van der Voort, Jeffrey Sparidaans, Callan Rydz, Rowby-John Rodriguez en Karel Sedlacek.
De 2 Non-tourkaarthouders Qualifiers zijn: Jelle Klaasen en Stefan Bellmont.
De 2 hoogst gerankte Tsjechische spelers zijn: Adam Gawlas en Filip Sebesta.
De 2 Host Nation Qualifiers zijn: Dalibor Smolik en David Pisek.
De Oost-Europe Qualifier is: Patrik Kovacs.
De Nordic & Baltic Qualifier is: Jani Laurilla.
Programma:
Vrijdagmiddag 12 mei: 8x Eerste ronde
Vrijdagavond 12 mei: 8x Eerste ronde
Zaterdagmiddag 13 mei: 8x Tweede ronde
Zaterdagavond 13 mei: 8x Tweede ronde
Zondagmiddag 14 mei: Derde ronde
Zondagavond 14 mei: Kwartfinales, halve finales en de finale
Format:
Eerste ronde: Best of 11 legs
Tweede ronde: Best of 11 legs
Derde ronde: Best of 11 legs
Kwartfinales: Best of 11 legs
Halve finales: Best of 13 legs
Finale: Best of 15 legs
Prijzengeld:
Eerste ronde: £1,250
Tweede ronde: £2,500
Derde ronde: £4,000
Kwartfinales: £6,000
Halve finales: £8,500
Runner-up: £12,000
Winnaar: £30,000
Totaal: £175,000
Bekijk hieronder de wedstrijden.
Eerste | Ronde | Uitslag |
---|---|---|
Ross Smith | Jani Laurilla | 6-3 |
Stefan Bellmont | Rowby-John Rodriguez | 6-4 |
Jose de Sousa | Bradley Brooks | 6-4 |
Jelle Klaasen | Brendan Dolan | 4-6 |
Dylan Slevin | Filip Sebesta | 6-3 |
Kim Huybrechts | Callan Rydz | 6-1 |
Mario Vandenbogaerde | Matt Campbell | 6-5 |
Stephen Bunting | Martijn Kleermaker | 3-6 |
Geert Nentjes | David Pisek | 6-5 |
Jamie Hughes | Vincent van der Voort | 1-6 |
Martin Lukeman | Patrik Kovacs | 6-2 |
Steve Beaton | Darius Labanauskas | 6-4 |
Ian White | Mike de Decker | 4-6 |
Richard Veenstra | Dalibor Smolik | 4-6 |
Adam Gawlas | Madars Razma | 3-6 |
Karel Sedlacek | Jeffrey Sparidaans | 6-5 |
Tweede | Ronde | Uitslag |
---|---|---|
Luke Humphries (1) | Ross Smith | 6-4 |
Dimitri van den Bergh (16) | Stefan Bellmont | 6-2 |
Danny Noppert (8) | Jose de Sousa | 6-4 |
Peter Wright (9) | Brendan Dolan | 6-5 |
Damon Heta (4) | Dylan Slevin | 6-2 |
Martin Schindler (13) | Kim Huybrechts | 3-6 |
Dirk van Duijvenbode (5) | Mario Vandenbogaerde | 6-5 |
Jonny Clayton (12) | Martijn Kleermaker | 6-1 |
Dave Chisnall (2) | Geert Nentjes | 6-2 |
Andrew Gilding (15) | Vincent van der Voort | 6-2 |
Nathan Aspinall (7) | Martin Lukeman | 6-4 |
Ryan Searle (10) | Steve Beaton | 6-4 |
Michael van Gerwen (3) | Mike de Decker | 6-4 |
Josh Rock (14) | Dalibor Smolik | 6-3 |
Rob Cross (6) | Madars Razma | 6-3 |
Joe Cullen (11) | Karel Sedlacek | 4-6 |
Derde | Ronde | Uitslag |
---|---|---|
Luke Humphries (1) | Dimitri van den Bergh (16) | 6-1 |
Danny Noppert (8) | Peter Wright (9) | 3-6 |
Damon Heta (4) | Kim Huybrechts | 6-5 |
Dirk van Duijvenbode (5) | Jonny Clayton (12) | 3-6 |
Dave Chisnall (2) | Andrew Gilding (15) | 6-4 |
Nathan Aspinall (7) | Ryan Searle (10) | 6-1 |
Michael van Gerwen (3) | Josh Rock (14) | 6-5 |
Rob Cross (6) | Karel Sedlacek | 6-3 |
Kwartfinales | Uitslag | |
---|---|---|
Luke Humphries (1) | Peter Wright (9) | 3-6 |
Damon Heta (4) | Jonny Clayton (12) | 6-5 |
Dave Chisnall (2) | Nathan Aspinall (7) | 6-5 |
Michael van Gerwen (3) | Rob Cross (6) | 4-6 |
Halve | Finales | Uitslag |
---|---|---|
Peter Wright (9) | Damon Heta (4) | 7-5 |
Dave Chisnall (2) | Rob Cross (6) | 7-4 |
FINALE | FINALE | Uitslag |
---|---|---|
Peter Wright (9) | Dave Chisnall (2) | 8-5 |