In het weekend van 10 t/m 12 mei wordt de European Darts Grand Prix gespeeld in Sindelfingen. Vorig jaar was Michael van Gerwen de sterkste na een 8-3 overwinning op James Wade in de finale.
Het deelnemersveld van de Euro Tour bestaat uit 16 geplaatste spelers, 18 UK Qualifiers, 6 European (tourkaarthouders) Qualifiers, 2 European (non-tourkaarthouders) Qualifiers, 4 Host Nation Qualifiers, 1 Oost-Europese Qualifiers en 1 Nordic & Baltic Qualifier. De 16 geplaatste spelers zijn:
1: Michael van Gerwen
2: Gerwyn Price
3: Ian White
4: Daryl Gurney
5: Adrian Lewis
6: Rob Cross
7: Mensur Suljovic
8: Peter Wright
9: Jonny Clayton
10: James Wade
11: Michael Smith
12: Joe Cullen
13: Max Hopp
14: Ricky Evans
15: Darren Webster
16: Mervyn King
De 18 UK Qualifiers zijn: Jamie Hughes, Steve Beaton, Matthew Edgar, Stephen Bunting, Mark McGeeney, Robert Owen, Dave Prins, Gavin Carlin, Josh Payne, Keegan Brown, Nathan Aspinall, Chris Dobey, Ross Smith, James Richardson, Glen Durrant, Ryan Searle en Brendan Dolan.
De 6 European (tourkaarthouders) Qualifiers zijn: Niels Zonneveld, Jeffrey de Zwaan, Krzysztof Ratajski, Dimitri van den Bergh, Vincent van der Voort en Madars Razma.
De 2 European (non-tourkaarthouders) Qualifiers zijn: Stefan Bellmont en Michael Rasztovits.
De 5 Host Nation Qualifiers zijn: Daniel Klose, Michael Hurtz, Dragutin Horvat, Richardo Pietreczko en Michael Rosenauer.
De Oost-Europese Qualifier is Kim Viljanen en de Nordic & Baltic Qualifier is Pero Ljubic.
Programma:
Vrijdagmiddag 10 mei: 8x Eerste ronde
Vrijdagavond 10 mei: 8x Eerste ronde
Zaterdagmiddag 11 mei: 8x Tweede ronde
Zaterdagavond 11 mei: 8x Tweede ronde
Zondagmiddag 12 mei: Derde ronde
Zondagavond 12 mei: Kwartfinales, halve finales en de finale
Format:
Eerste ronde: Best of 11 legs
Tweede ronde: Best of 11 legs
Derde ronde: Best of 11 legs
Kwartfinales: Best of 11 legs
Halve finales: Best of 13 legs
Finale: Best of 15 legs
Prijzengeld:
Eerste ronde: £1,000
Tweede ronde: £2,000
Derde ronde: £3,000
Kwartfinales: £5,000
Halve finales: £6,500
Runner-up: £10,000
Winnaar: £25,000
Totaal: £140,000
Bekijk hieronder de wedstrijden.
Eerste | Ronde | Uitslag |
---|---|---|
Brendan Dolan | Michael Rosenauer | 6-2 |
Matthew Edgar | James Richardson | 3-6 |
Niels Zonneveld | Michael Hurtz | 6-4 |
Pero Ljubic | Ross Smith | 3-6 |
Richardo Pietreczko | Jamie Hughes | 1-6 |
Mark McGeeney | Josh Payne | 6-3 |
Chris Dobey | Madars Razma | 6-0 |
Kim Viljanen | Nathan Aspinall | 1-6 |
Dragutin Horvat | Gavin Carlin | 3-6 |
Vincent van der Voort | Dave Prins | 6-4 |
Steve Beaton | Stephen Bunting | 6-4 |
Ryan Searle | Glen Durrant | 6-4 |
Stefan Bellmont | Jeffrey de Zwaan | 2-6 |
Robert Owen | Krzysztof Ratajski | 4-6 |
Michael Rasztovits | Dimitri van den Bergh | 1-6 |
Daniel Klose | Keegan Brown | 3-6 |
Tweede | Ronde | Uitslag |
---|---|---|
Michael van Gerwen (1) | Brendan Dolan | 6-5 |
Mervyn King (16) | James Richardson | 3-6 |
Peter Wright (8) | Niels Zonneveld | 6-4 |
Jonny Clayton (9) | Ross Smith | 6-4 |
Adrian Lewis (5) | Jamie Hughes | 3-6 |
Joe Cullen (12) | Mark McGeeney | 5-6 |
Daryl Gurney (4) | Chris Dobey | 6-5 |
Max Hopp (13) | Nathan Aspinall | 3-6 |
Gerwyn Price (2) | Gavin Carlin | 6-1 |
Darren Webster (15) | Vincent van der Voort | 6-5 |
Mensur Suljovic (7) | Steve Beaton | 5-6 |
James Wade (10) | Ryan Searle | BYE |
Rob Cross (6) | Jeffrey de Zwaan | 3-6 |
Michael Smith (11) | Krzysztof Ratajski | 6-4 |
Ian White (3) | Dimitri van den Bergh | 6-5 |
Ricky Evans (14) | Keegan Brown | 2-6 |
Derde | Ronde | Uitslag |
---|---|---|
Michael van Gerwen (1) | James Richardson | 6-1 |
Peter Wright (8) | Jonny Clayton (9) | 6-4 |
Jamie Hughes | Mark McGeeney | 6-4 |
Daryl Gurney (4) | Nathan Aspinall | 4-6 |
Gerwyn Price (2) | Darren Webster (15) | 4-6 |
Steve Beaon | Ryan Searle | 6-4 |
Jeffrey de Zwaan | Michael Smith (11) | 6-4 |
Ian White (3) | Keegan Brown | 6-3 |
Kwartfinales | Uitslag | |
---|---|---|
Michael van Gerwen (1) | Peter Wright (8) | 3-6 |
Jamie Hughes | Nathan Aspinall | 6-5 |
Darren Webster (15) | Steve Beaton | 2-6 |
Jeffrey de Zwaan | Ian White (3) | 1-6 |
Halve | Finales | Uitslag |
---|---|---|
Peter Wright (8) | Jamie Hughes | 7-1 |
Steve Beaton | Ian White (3) | 5-7 |
FINALE | FINALE | Uitslag |
---|---|---|
Peter Wright (8) | Ian White (3) | 7-8 |