In het weekend van 14 t/m 16 oktober staat de laatste Euro Tour van 2022 op het programma. In Gibraltar wordt de Gibraltar Darts Trophy afgewerkt. Vorig jaar was Gerwyn Price de beste door Mensur Suljovic in de finale met 8-0 te verslaan.
Het deelnemersveld van de Euro Tour bestaat uit 16 geplaatste spelers, 23 Tourkaarthouders Qualifiers, 2 Non-tourkaarthouders Qualifiers, 6 Host Nation Qualifiers en 1 Nordic & Baltic Qualifier. De 16 geplaatste spelers zijn:
1: Luke Humphries
2: Michael van Gerwen
3: Gerwyn Price
4: Michael Smith
5: Rob Cross
6: Damon Heta
7: Nathan Aspinall
8: Ryan Searle
9: Peter Wright
10: Dirk van Duijvenbode
11: Joe Cullen
12: Danny Noppert
13: Jonny Clayton
14: Dimitri van den Bergh
15: Jose de Sousa
16: Dave Chisnall
De 23 Tourkaarthouders Qualifiers zijn: Martin Schindler, Steve Beaton, Adam Hunt, Rowby-John Rodriguez, Ryan Joyce, William O’Connor, Daryl Gurney, Mario Vandenbogaerde, John Henderson, Vincent van der Voort, Gabriel Clemens, Jason Lowe, Jeff Smith, Keane Barry, Keegan Brown, Mensur Suljovic, Stephen Bunting, Josh Rock, Ritchie Edhouse, Rusty-Jake Rodriguez, Ryan Meikle, Chris Dobey en Jim Williams.
De 2 Non-tourkaarthouders Qualifiers zijn: Kenny Neyens en Wesley Plaisier.
De 6 Host Nation Qualifiers zijn: Sean Negrette, Manuel Vilerio, Dylan Duo Jnr, Dyson Parody, Craig Galliano en Justin Hewitt.
De Nordic & Baltic Qualifier is: Marko Kantele.
Programma:
Vrijdagmiddag 14 oktober: 8x Eerste ronde
Vrijdagavond 14 oktober: 8x Eerste ronde
Zaterdagmiddag 15 oktober: 8x Tweede ronde
Zaterdagavond 15 oktober: 8x Tweede ronde
Zondagmiddag 16 oktober: Derde ronde
Zondagavond 16 oktober: Kwartfinales, halve finales en de finale
Format:
Eerste ronde: Best of 11 legs
Tweede ronde: Best of 11 legs
Derde ronde: Best of 11 legs
Kwartfinales: Best of 11 legs
Halve finales: Best of 13 legs
Finale: Best of 15 legs
Prijzengeld:
Eerste ronde: £1,000
Tweede ronde: £2,000
Derde ronde: £3,000
Kwartfinales: £5,000
Halve finales: £6,500
Runner-up: £10,000
Winnaar: £25,000
Totaal: £140,000
Bekijk hieronder de wedstrijden.
Eerste | Ronde | Uitslag |
---|---|---|
Sean Negrette | Kenny Neyens | 1-6 |
Jeff Smith | Wesley Plaisier | 0-6 |
Jim Williams | William O'Connor | 1-6 |
Mario Vandenbogaerde | Craig Galliano | 2-6 |
Ryan Meikle | Josh Rock | 4-6 |
Stephen Bunting | Daryl Gurney | 6-3 |
Marko Kantele | Rusty-Jake Rodriguez | 5-6 |
Dyson Parody | Ryan Joyce | 4-6 |
Steve Beaton | Justin Hewitt | BYE |
Rowby-John Rodriguez | Keane Barry | 6-3 |
Martin Schindler | Vincent van der Voort | 3-6 |
Jason Lowe | Manuel Vilerio | 6-2 |
Keegan Brown | Mensur Suljovic | 0-6 |
Gabriel Clemens | Adam Hunt | 6-2 |
Chris Dobey | Dylan Duo Jnr | 6-1 |
Ritchie Edhouse | John Henderson | 6-4 |
Tweede | Ronde | Uitslag |
---|---|---|
Luke Humphries (1) | Kenny Neyens | 6-3 |
Dave Chisnall (16) | Wesley Plaisier | 3-6 |
Ryan Searle (8) | William O'Connor | 6-3 |
Peter Wright (9) | Craig Galliano | 6-2 |
Michael Smith (4) | Josh Rock | 3-6 |
Jonny Clayton (13) | Stephen Bunting | 6-2 |
Rob Cross (5) | Rusty-Jake Rodriguez | 6-3 |
Danny Noppert (12) | Ryan Joyce | 5-6 |
Michael van Gerwen (2) | Steve Beaton | 6-3 |
Jose de Sousa (15) | Rowby-John Rodriguez | 6-3 |
Nathan Aspinall (7) | Vincent van der Voort | 6-5 |
Dirk van Duijvenbode (10) | Jason Lowe | 6-5 |
Gerwyn Price (3) | Mensur Suljovic | 4-6 |
Dimitri van den Bergh (14) | Gabriel Clemens | 1-6 |
Damon Heta (6) | Chris Dobey | 6-4 |
Joe Cullen (11) | Ritchie Edhouse | 6-4 |
Derde | Ronde | Uitslag |
---|---|---|
Luke Humphries (1) | Wesley Plaisier | 6-3 |
Ryan Searle (8) | Peter Wright (9) | 1-6 |
Josh Rock | Jonny Clayton (13) | 6-5 |
Rob Cross (5) | Ryan Joyce | 6-4 |
Michael van Gerwen (2) | Jose de Sousa (15) | 6-4 |
Nathan Aspinall (7) | Dirk van Duijvenbode (10) | 6-5 |
Mensur Suljovic | Gabriel Clemens | 1-6 |
Damon Heta (6) | Joe Cullen (11) | 6-1 |
Kwartfinales | Uitslag | |
---|---|---|
Luke Humphries (1) | Peter Wright (9) | 3-6 |
Josh Rock | Rob Cross (5) | 5-6 |
Michael van Gerwen (2) | Nathan Aspinall (7) | 6-4 |
Gabriel Clemens | Damon Heta (6) | 4-6 |
Halve | Finales | Uitslag |
---|---|---|
Peter Wright (9) | Rob Cross (5) | 7-1 |
Michael van Gerwen (2) | Damon Heta (6) | 6-7 |
FINALE | FINALE | Uitslag |
---|---|---|
Peter Wright (9) | Damon Heta (6) | 7-8 |