Van 16 t/m 24 november staat de Grand Slam of Darts op het programma in de Ricoh Arenda in Coventry. De laatste twee edities werden gewonnen door Gerwyn Price. Vorig jaar was hij met 16-6 te sterk voor Peter Wright.
Het deelnemersveld bestaat uit 30 spelers van de PDC en 2 spelers van de BDO. Voor de PDC doen alle finalisten van de majors van afgelopen jaar mee, maar ook de winnaars van een aantal Euro Tours en de finalisten van het PDC Jeugd WK. Daarnaast zijn er ook nog 8 qualifiers. De volgende winnaars doen mee aan de Grand Slam of Darts:
Peter Wright (Winnaar WK)
Michael Smith (Runner-up The Masters)
Gerwyn Price (Winnaar Grand Slam of Darts)
Glen Durrant (Winnaar Premier League)
Dimitri van den Bergh (Winnaar World Matchplay)
Gary Anderson (Runner-up World Matchplay)
Rob Cross (Runner-up World Series of Darts Finals)
Dirk van Duijvenbode (Runner-up World Grand Prix)
Luke Humphries (Winnaar Jeugd WK)
Adam Gawlas (Runner-up Jeugd WK)
Michael van Gerwen (Winnaar UK Open)
Jonny Clayton (Winnaar World Cup of Darts)
Nathan Aspinall (Winnaar Home Tour)
James Wade (Hoogst geplaatste speler op Summer Series)
Damon Heta (Hoogst geplaatste speler op Autumn Series)
Jermaine Wattimena (Hoogst geplaatste speler op Winter Series)
Lisa Ashton (Winnaar Women’s Qualifier)
Joe Cullen (Winnaar International Darts Open)
Jose de Sousa (Winnaar European Darts Grand Prix)
Devon Petersen (Winnaar German Darts Championship)
Ryan Searle (Winnaar Players Championship 3)
Ian White (Winnaar Players Championship 8)
De volgende 8 spelers kwalificeerden zich via het kwalificatietoernooi:
Ricky Evans
Adam Hunt
Krzysztof Ratajski
Ryan Joyce
Dave Chisnall
Simon Whitlock
Justin Pipe
Gabriel Clemens
Dit jaar doen er wederom 2 spelers van het voormalige BDO mee, de twee wereldkampioenen:
Wayne Warren
Mikuru Suzuki
Programma:
Maandagmiddag 16 november (14:00-18:00 uur): Eerste poulewedstrijden
Maandagavond 16 november (20:00-00:00 uur): Eerste poulewedstrijden
Dinsdagmiddag 17 november (14:00-18:00 uur): Tweede poulewedstrijden
Dinsdagavond 17 november (20:00-00:00 uur): Tweede poulewedstrijden
Woensdagmiddag 18 november (16:00-20:00 uur): Derde poulewedstrijden
Donderdagavond 19 november (20:00-00:00 uur): Derde poulewedstrijden
Vrijdagavond 20 november (20:00-00:00 uur): Vier laatste 16 wedstrijden
Zaterdagavond 21 november (20:00-00:00 uur): Vier laatste 16 wedstrijden
Zondagmiddag 22 november (14:00-18:00 uur): Twee kwartfinales
Zondagavond 22 november (20:00-00:00 uur): Twee kwartfinales
Maandagavond 23 november (20:00-00:00 uur): Halve finales
Dinsdagavond 24 november (19:00-00:00 uur): Finale
Prijzengeld:
Vierde plaats in poule: £4,000
Derde plaats in de poule: £7,500
Eerste in de poule (bonus): £3,500
Laatste 16: £10,000
Kwartfinales: £20,000
Halve finales: £40,000
Runner-up: £65,000
Winnaar: £125,000
Totaal: £550,000
Format:
Groepsfase: Best of 9 legs
Laatste 16: Best 19 legs
Kwartfinales: Best of 31 legs
Halve finales: Best of 31 legs
Finale: Best of 31 legs
Bekijk hieronder de wedstrijden:
Poule | A | Uitslag |
---|---|---|
Joe Cullen | Gabriel Clemens | 2-5 |
Michael van Gerwen | Adam Hunt | 5-0 |
Gabriel Clemens | Michael van Gerwen | 1-5 |
Adam Hunt | Joe Cullen | 4-5 |
Michael van Gerwen | Joe Cullen | 5-3 |
Gabriel Clemens | Adam Hunt | 2-5 |
Poule | B | Uitslag |
---|---|---|
Simon Whitlock | Ryan Searle | 5-3 |
Gary Anderson | Adam Gawlas | 5-3 |
Gary Anderson | Simon Whitlock | 1-5 |
Ryan Searle | Adam Gawlas | 5-4 |
Adam Gawlas | Simon Whitlock | 4-5 |
Gary Anderson | Ryan Searle | 5-3 |
Poule | C | Uitslag |
---|---|---|
Krzysztof Ratajski | Jose de Sousa | 4-5 |
Michael Smith | Lisa Ashton | 5-1 |
Jose de Sousa | Michael Smith | 2-5 |
Lisa Ashton | Krzysztof Ratajski | 4-5 |
Michael Smith | Krzysztof Ratajski | 5-2 |
Jose de Sousa | Lisa Ashton | 5-1 |
Poule | D | Uitslag |
---|---|---|
Rob Cross | Justin Pipe | 5-1 |
Dave Chisnall | Luke Humphries | 5-4 |
Rob Cross | Dave Chisnall | 2-5 |
Luke Humphries | Justin Pipe | 5-4 |
Luke Humphries | Rob Cross | 2-5 |
Justin Pipe | Dave Chisnall | 2-5 |
Poule | E | Uitslag |
---|---|---|
Peter Wright | Dirk van Duijvenbode | 4-5 |
Ian White | Devon Petersen | 2-5 |
Dirk van Duijvenbode | Devon Petersen | 2-5 |
Peter Wright | Ian White | 5-3 |
Devon Petersen | Peter Wright | 5-2 |
Ian White | Dirk van Duijvenbode | 5-1 |
Poule | F | Uitslag |
---|---|---|
James Wade | Damon Heta | 5-2 |
Glen Durrant | Jermaine Wattimena | 1-5 |
Jermaine Wattimena | James Wade | 3-5 |
Damon Heta | Glen Durrant | 5-1 |
Jermaine Wattimena | Damon Heta | 4-5 |
James Wade | Glen Durrant | 5-2 |
Poule | G | Uitslag |
---|---|---|
Jonny Clayton | Ryan Joyce | 5-4 |
Gerwyn Price | Mikuru Suzuki | 5-4 |
Gerwyn Price | Jonny Clayton | 5-3 |
Mikuru Suzuki | Ryan Joyce | 1-5 |
Ryan Joyce | Gerwyn Price | 4-5 |
Jonny Clayton | Mikuru Suzuki | 5-0 |
Poule | H | Uitslag |
---|---|---|
Nathan Aspinall | Wayne Warren | 5-0 |
Dimitri van den Bergh | Ricky Evans | 5-1 |
Nathan Aspinall | Dimitri van den Bergh | 1-5 |
Wayne Warren | Ricky Evans | 3-5 |
Dimitri van den Bergh | Wayne Warren | 5-1 |
Ricky Evans | Nathan Aspinall | 1-5 |
Laatste | 16 | Uitslag |
---|---|---|
Michael van Gerwen | Gary Anderson | 10-2 |
Simon Whitlock | Adam Hunt | 10-6 |
Michael Smith | Rob Cross | 10-9 |
Dave Chisnall | Jose de Sousa | 7-10 |
Devon Petersen | Damon Heta | 7-10 |
James Wade | Ian White | 10-4 |
Gerwyn Price | Nathan Aspinall | 8-10 |
Dimitri van den Bergh | Jonny Clayton | 10-3 |
Kwartfinales | Uitslag | |
---|---|---|
Michael van Gerwen | Simon Whitlock | 15-16 |
Michael Smith | Jose de Sousa | 14-16 |
Damon Heta | James Wade | 13-16 |
Nathan Aspinall | Dimitri van den Bergh | 15-16 |
Halve | Finales | Uitslag |
---|---|---|
Simon Whitlock | Jose de Sousa | 12-16 |
James Wade | Dimitri van den Bergh | 16-15 |
FINALE | FINALE | Uitslag |
---|---|---|
Jose de Sousa | James Wade | 16-12 |