Vanaf donderdag 6 t/m zondag 9 juni wordt de World Cup of Darts gespeeld in Hamburg. De laatste twee edities werden gewonnen door Nederland. Michael van Gerwen en Raymond van Barneveld waren vorig jaar met 3-1 te sterk voor Schotland.
Het deelnemersveld voor de World Cup of Darts bestaat uit 32 landen, waaronder er 8 geplaatst zijn. De geplaatste landen worden gebaseerd op de PDC Order of Merit. De top 8 geplaatste landen zijn:
1: Engeland (Rob Cross & Michael Smith)
2: Schotland (Gary Anderson & Peter Wright)
3: Wales (Gerwyn Price & Jonny Clayton)
4: Nederland (Michael van Gerwen & Jermaine Wattimena)
5: Australië (Simon Whitlock & Kyle Anderson)
6: Noord-Ierland (Daryl Gurney & Brendan Dolan)
7: België (Kim Huybrechts & Dimitri Van den Bergh)
8: Oostenrijk (Mensur Suljovic & Zoran Lerchbacher)
De ongeplaatste landen zijn:
Brazilië (Diogo Portela & Artur Valle)
Canada (Dawson Murschell & Jim Long)
China (Xiaochen Zong & Yuanjun Liu)
Denemarken (Per Laursen & Niels Heinsøe)
Duitsland (Max Hopp & Martin Schindler)
Finland (Marko Kantele & Kim Viljanen)
Filipijnen (Lourence Ilagan & Noel Malicdem)
Gibraltar (Dyson Parody & Antony Lopez)
Griekenland (John Michael & Veniamin Symeonidis)
Hong Kong (Royden Lam & Kai Fan Leung)
Hongarije (Pal Szekely & Janos Vegso)
Ierland (Steve Lennon & William O’Connor)
Italië (Andrea Micheletti & Stefano Tomassetti)
Japan (Seigo Asada & Haruki Muramatsu)
Litouwen (Darius Labanauskas & Mindauskas Barauskas)
Nieuw-Zeeland (Cody Harris & Haupai Puha)
Polen (Krzysztof Ratajski & Tytus Kanik)
Rusland (Boris Koltsov & Aleksei Kadochnikov)
Singapore (Paul Lim & Harith Lim)
Spanje (Cristo Reyes & Toni Alcinas)
Tsjechië (Pavel Jirkal & Karel Sedlacek)
USA ( Darin Young & Chuck Puleo)
Zuid-Afrika (Devon Petersen & Vernon Bouwers)
Zweden (Dennis Nilsson & Magnus Caris)
Programma:
Donderdagavond 6 juni: 8x Eerste ronde
Vrijdagavond 7 juni: 8x Eerste ronde
Zaterdagmiddag 8 juni: 8x Tweede ronde
Zaterdagavond 8 juni: 8x Tweede ronde
Zondagmiddag 9 juni: Kwartfinales
Zondagavond 9 juni: Halve finales en de finale
Format:
Eerste ronde: Koppelwedstrijd (Best of 9 legs)
Tweede ronde: Twee singles (Best of 7 legs), bij een gelijke stand wordt er een koppelwedstrijd gespeeld (best of 7 legs)
Derde ronde: Twee singles (Best of 7 legs), bij een gelijke stand wordt er een koppelwedstrijd gespeeld (best of 7 legs)
Kwartfinales: Twee singles (Best of 7 legs), bij een gelijke stand wordt er een koppelwedstrijd gespeeld (best of 7 legs)
Halve finales: Twee singles (Best of 7 legs), bij een gelijke stand wordt er een koppelwedstrijd gespeeld (best of 7 legs)
Finale: Twee singles (Best of 7 legs), een koppelwedstrijd (Best of 7 legs) en als het nodig is nog twee singles
Prijzengeld:
Eerste ronde: £4,000
Tweede ronde: £8,000
Kwartfinales: £16,000
Halve finales: £24,000
Runner-up: £40,000
Winnaar: £70,000
Totaal: £350,000
Bekijk hieronder de wedstrijden.
Eerste | Ronde | Uitslag |
---|---|---|
Engeland (1) | Filipijnen | 5-1 |
Ierland | Griekenland | 5-1 |
Oostenrijk (8) | Rusland | 5-3 |
China | USA | 1-5 |
Australië (5) | Finland | 5-4 |
Italië | Canada | 3-5 |
Nederland (4) | Spanje | 5-0 |
Polen | Tsjechië | 5-2 |
Schotland (2) | Denemarken | 5-0 |
Brazilië | Zweden | 1-5 |
België (7) | Hong Kong | 5-1 |
Hongarije | Duitsland | 1-5 |
Noord-Ierland (6) | Zuid-Afrika | 4-5 |
Nieuw-Zeeland | Litouwen | 5-1 |
Wales (3) | Singapore | 3-5 |
Gibraltar | Japan | 4-5 |
Tweede | Ronde | Uitslag |
---|---|---|
Engeland (1) | Ierland | 0-2 |
Oostenrijk (8) | USA | 2-0 |
Australië (5) | Canada | 0-2 |
Nederland (4) | Polen | 2-0 |
Schotland (2) | Zweden | 2-0 |
België (7) | Duitsland | 2-0 |
Zuid-Afrika | Nieuw-Zeeland | 1-2 |
Singapore | Japan | 0-2 |
Kwartfinales | Uitslag | |
---|---|---|
Ierland | Oostenrijk (8) | 2-1 |
Nederland (4) | Canada | 2-1 |
Schotland (2) | België (7) | 2-0 |
Nieuw-Zeeland | Japan | 0-2 |
Halve | Finales | Uitslag |
---|---|---|
Ierland | Nederland (4) | 2-1 |
Schotland (2) | Japan | 2-0 |
FINALE | FINALE | Uitslag |
---|---|---|
Ierland Steve Lennon William O'Connor Koppel Steve Lennon | Schotland (2) Gary Anderson Peter Wright Koppel Peter Wright | 1-3 4-2 2-4 0-4 1-4 |